HR μεταπτυχιακό | Master in Human Resource Management

διοικηση-ανθρωπινων-πορων-human-resources-management

Μεταπτυχιακά προγράμματα Human Resource Management με εγγραφές όλο το έτος

Aνθρώπινοι πόροι και εργασιακές σχέσεις

Διάρκεια: 1 έτος

Γλώσσα διδασκαλίας: Ιταλικά

Δίδακτρα: 3200€

Πανεπιστήμιο: Μarconi University

Το μεταπτυχιακό στη διοίκηση Ανθρώπινου Δυναμικού απευθύνεται σε άτομα που φιλοδοξούν να ακολουθήσουν καριέρα ως μάνατζερ σε πολυεθνικό επίπεδο. Επίσης προτείνεται ιδιαιτέρως σε δικηγόρους με εμπειρία στο εργατικό δίκαιο και σε ειδικούς στην εργατική ασφάλιση.

Έχει σχεδιαστεί ώστε να ταιριάζει στις ανάγκες και τα στάνταρ που θέτουν για αυτές τις θέσεις μερικές από τις μεγαλύτερες πολυεθνικές εταιρίες όπως: Ferrari SpA- Maranello(MO), Centro Ricerche FIAT-Orbossano (TO), GE OIL & Gas-Nuovo Pignone-Firenze Piaggio & C, SpA-Pontedera(PI), IBM Italia κ.α.

Διοίκηση Ανθρωπίνων Πόρων

Διάρκεια: 1 έτος

Γλώσσα διδασκαλίας: Αγγλικά ή Ιταλικά

Δίδακτρα: 3200€

Πανεπιστήμιο: Μarconi University

Το πρόγραμμα απευθύνεται σε όσους εμπνέονται από το να διευθύνουν το προσωπικό τόσο των ιδιωτικών όσο και των δημόσιων οργανώσεων. Οι φοιτητές θα αφομοιώσουν τον τρόπο με τον οποίο πρέπει να διαχειρίζονται το ανθρώπινο κεφάλαιο ώστε να επιτύχουν τους στόχους που θέτει η αγορά και θα μάθουν να επηρεάζουν την ανθρώπινη συμπεριφορά για να δημιουργήσουν πιο αποτελεσματικούς εργαζόμενους.

Δείτε περισσότερες πληροφορίες εδώ